Ви увійшли якГість | Група "Гости"Вітаю ВасГість | RSS
ДНЗ ІПЛ

 ДНЗ "Інгулецький професійний ліцей"
ДНЗ ПТУ №44


Меню сайту
Пошук по сайту
Педагогічна преса

Охорона праці

ОХОРОНА ПРАЦІ ТА БЕЗПЕКА ЖИТТЄДІЯЛЬНОСТІ

В ДНЗ «ІНГУЛЕЦЬКИЙПРОФЕСІЙНИЙ ЛІЦЕЙ»


Чудова пора – літо! Це захоплюючі подорожі з рідними, з однокурсниками,  з друзями. А ще – цікаві пригоди під час прогулянки або риболовлі, несподівані зустрічі. Відпочинок влітку завжди йде на користь, якщо не трапляється надзвичайних пригод. І всюди на відпочиваючих, за їхню необережність, чатує небезпека. Як не прикро, але саме під час літнього сезону у нещасних випадках гине велика кількість дітей і дорослих. Щоб відпочинок не приніс нам небажаних проблем ми маємо подбати про свою безпеку, причому заздалегідь.
Шановні дорослі та діти, пам'ятайте, щоб не трапилось біди під час літніх канікул та відпусток необхідно чітко дотримуватись правил безпеки життєдіяльності. Батьки, під час літніх канікул, ви відповідаєте за безпеку ваших дітей, тож інформування дітей з приводу небезпечних ситуацій - як їм запобігти, та як допомогти собі, коли не¬приємність таки трапилась, завдання не тільки педагогів та вихователів, а й безпосередній Ваш обов'язок.

 
Закликаємо учнів ДНЗ "Інгулецький професійний ліцей" та їх батьків завжди пам`ятати елементарні правила безпеки під час канікул, щоб приємний відпочинок не був зіпсований.
 • Пам’ятайте і виконуйте правила дорожнього руху.
 • Дотримуйтесь відповідних правил поведінки в громадських місцях.
 • Перебуваючи на відпочинку в лісі або парковій зоні, пам'ятайте про правила безпечної поведінки.
 • Будьте особливо уважні біля водоймищ. Знайте: з водою не жартують!
 • Не беріть у руки вибухонебезпечні предмети, у випадку їх виявлення, повідомте дорослих та відповідні служби.
 • Не використовуй піротехнічні засоби – це небезпечно!
 • Пам’ятайте правила пожежної безпеки та електробезпеки. Обережно користуйтесь побутовими газовими та електричними приладами.
 • Пам’ятайте правила надання першої медичної допомоги в різних ситуаціях.
Бажаємо усім учням гарного відпочинку, яскравих вражень, незабутніх зустрічей, захоплюючих мандрівок!
Бережіть своє здоров’я і життя!

    Робота з охорони праці, безпеки життєдіяльності, виробничої санітарії, профілактики травматизму учасників навчально-виховного процесу  визначається як одна із пріоритетних і проводиться відповідно до Законів України «Про охорону праці», «Про дорожній рух», «Про пожежну безпеку», Державних санітарних правил і норм улаштування, та інших численних нормативних актів, які регламентують роботу ліцею з цих питань.

Стан цієї роботи знаходиться під постійним контролем адміністрації ліцею.

    Наказом по ліцею створена служба з охорони праці та сплановані першочергові  заходи.

Заповнені акти – дозволи на проведення занять у кабінетах, майстернях та лабораторіях ліцею, акт перевірки готовності ліцею на 2016– 2017 навчальний рік, проведено перевірка контурів захисного заземлення, опору ізоляції електропроводу, перевірка пожежних рукавів,  призначені відповідальні за пожежну безпеку та електропостачання. Відповідальні особи не допускаються до роботи без перевірки знань та отримання посвідчення.

    На кожному поверсі навчального закладу та гуртожитку розташований план евакуації на випадок пожежі або інших стихійних лих.

    Майстерні та лабораторії ліцею забезпечені вогнегасниками, аптечками з медикаментами. Оформлені  куточки з безпеки життєдіяльності, які мають, завірені директором ліцею  інструкції з охорони праці під час роботи в майстерні.  Майстри виробничого навчання ведуть журнали обліку інструктажів з учнями. Учні допускаються до роботи в майстернях тільки після прослуховування інструктажу та в відповідному спецодязі та спецвзутті.

Організоване чергування педагогічних працівників на перервах.

    На початку навчального року  відпрацьована програма вступного інструктажу, напередодні канікул та святкових днів проводяться інструктажі з безпеки життєдіяльності та пожежної безпеки. Регулярно відбуваються цільові інструктажі з учнями. В ліцеї  в наявності необхідні журнали з реєстрації всіх видів інструктажів з питань охорони праці.

    Також відпрацьована система проведення вступного, первинного, повторного та цільових інструктажів серед працівників навчального закладу, з відповідними записами та підписами у журналах.

Відповідно до типового Положення про організацію навчання з питань охорони праці кожні три роки працівники навчального закладу проходять навчання та перевірку знань з питань охорони праці та безпеки життєдіяльності.

Розроблені пам’ятки з безпеки життєдіяльності, а саме:

 • «Газ у побуті»,

 • «Обережно гриби»,

 • «Правила поведінки на воді»,

 • «Правила дорожнього руху»,

 • «Правила поведінки під час ожеледиці»,

 • «Дії під час грози»,

 • «Безпека при користуванні петардами та феєрверками»,

 • «Дії при виявлені вибухонебезпечних приладів».

Ці пам’ятки постійно оновлюються у куточках безпеки життєдіяльності в гуртожитку ліцею.

Застосовуються різноманітні форми проведення тижнів  з безпеки життєдіяльності, тижнів та днів безпеки руху, місячників пожежної безпеки тощо.

    Кабінет охорони праці забезпечений законодавчими та нормативно-правовими документами, стендами з пожежної безпеки, першої долікарської допомоги, первинних засобів захисту а також манекеном.

Презентація з Охорони праці

Останні новини
Календар
«  Червень 2023  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
   1234
567891011
12131415161718
19202122232425
2627282930
Архів записів